„Jaké by to bylo, kdyby vám někdo řekl, že zdraví je stále tady, že jej máme pořád k dispozici? Zdraví není stavem, jejž bylo možné ztratit, ale je spíše silou, díky které jsme tu.“

Kraniosakrální terapie je jemná dotyková metoda, která celostním a bezpečným způsobem pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze – tedy zpět ke zdraví.  Je založena na pochopení nepřetržitých jemných pohybů tělesných struktur (zejména lebečních kostí a kosti křížové), jejichž podstatou je tzv. kranio-sakrální impuls. Tento impuls je dán pohybem mozkomíšního moku v prostorách lebky a páteře, nicméně jeho projev je vnímatelný na kterékoli části těla.

Terapeut během ošetření vytváří podmínky pro podporu přirozených autoregulačních schopností lidského těla, které napomáhají vylepšit funkci nejen centrální nervové soustavy, ale i systému imunitního, hormonálního, muskuloskeletálního, cévního a dýchacího.

Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum).

 

Jak ošetření probíhá a co mi přinese?

Klient leží oblečen na lehátku v pohodlné poloze a terapeut mu podle potřeby a po dohodě přikládá ruce na nebo pod tělo. Zůstává s ním ve velmi lehkém a hranice respektujícím kontaktu. Samotné ošetření na lehátku trvá přibližně 60 minut a celá návštěva pak vyjde na asi 90 minut.

Po ošetření většinou vnímáme hluboké uvolnění, pociťujeme větší spojení sami se sebou, kontakt se svými potřebami, respekt vůči svému tělu, nadhled v každodenních situacích. Ošetření nastartuje léčebný proces, který působí delší dobu po samotném setkání.

 

V čem tato terapie pomáhá?

  • akutní i chronické stavy
  • zmírnění bolestí a chronických potíží pohybového ústrojí (při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů)
  • při bolestech hlavy, migrénách, zmírňuje stres a napětí
  • podpora metabolismu, imunitního systému
  • při hormonální nerovnováze, problémech v oblasti pánve
  • při léčení traumatu, poruchách spánku, chronické únavě a stavech vyčerpání, při léčbě deprese
  • vhodné jako podpora a příprava na porod, poporodní sladění se maminky a děťátka,