Hormonální jóga pro ženy

Provence, 2015. Dinah Rodrigues

Semináře/Kurzy

Během 2denního semináře či kurzu se naučíte ucelenou sestavu cviků hormonální jógy a budou vám předány veškeré informace potřebné k samostatnému domácímu cvičení. Cvičení doma vám zabere cca 30 minut a svou náročností je dostupné ženě jakéhokoliv věku, není nutná předchozí zkušenost s jógou. Celou původní sestavu hormonální jógy dle Dinah Rodrigues doplňuji navíc o práci s pánevním dnem, s níž je tato sestava mnohem více efektivní a přirozeně tak vychází z ženské anatomie v rovině fyzické i energetické.


2denní víkendové semináře:

 • 1. - 2. 4. 2017 (sobota 10:00 - 18:00, neděle 10:00 - 14:30)
 • 2. - 3. 6. 2017 (pátek 16:00 - 20:30, sobota 10:00 - 18:00)
 • 25. - 26. 6. 2017 (sobota 10:00 - 18:00, neděle 10:00 - 14:30)
Cena: 2400,- Kč.
Místo: Centrum Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2 Vinohrady (www.jemnysvet.cz).


Pro přihlášení využijte prosím formulář níže.Opakovačky pro absolventky:

pokud jste absolvovaly 2denní seminář či kurz a chcete si sérii jednorázově připomenout a nebo rády cvičíte ve skupině, je pro vás ideální otevřená lekce "opakovačka". Pokud jste absolvovala kurz/seminář hormonální jógy systému dle Dinah Rodrigues u jiné lektorky, i tak můžete na opakovačky přijít.

Kdy: absolventky mých seminářů jsou pravidelně informovány o aktuálních termínech opakovaček (případně zašlu na vyžádání)
Cena: 200,- Kč/90 minut
Kde: centrum Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2 Vinohrady (k dispozici kuchyňka a sprcha)


Co je hormonální jóga (alias Hormonální Jógová Terapie)?

Hormonální jóga je sérií jógových technik, která je zaměřena na aktivaci a harmonizaci ženského hormonálního systému. Je alternativou či doplněním k medikamentózní hormonální léčbě, zcela či velmi výrazně eliminuje nepříjemné projevy související s hormonální nerovnováhou, jakou může být období menopauzy, PMS, nepravidelná, chybějící či bolestivá menstruace, neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, poporodní deprese, snížená funkce štítné žlázy, osteoporóza, syndrom karpálního tunelu. Autorkou této série cviků hormonální jógy je brazilská psycholožka, Dinah Rodrigues. Nejlepší vizitkou této série budiž vitalita, s jakou Dinah i ve svých 87 letech neúnavně školí další lektory této techniky a vede semináře po celém světě (oficiálně jsou oprávněny vyučovat tuto techniku pouze lektorky proškolené osobně Dinou Rodrigues). Více se o metodě a vědecké studii, kterou je podložena, dozvíte na oficiálních stránkách autorky www.dinahrodrigues.com.br/yoga/default.htm

Jak hormonální jóga funguje?

Jde o efektivní propojení statických a dynamických jógových pozic, dechového cvičení a specifických energeticko-svalových kontrakcí, které je zaměřeno na vnitřní masáž endokrinních žláz, zodpovědných za vyrovnanou hladinu hormonů v ženském těle a jeho zdravé fungování. Konkrétně se jedná o hypofýzu, štítnou žlázu, vaječníky, nadledvinky a příštítná tělíska. V kombinaci s technikami cílenými na proudění energie a vizualizacemi je pak vědomě ovlivněn tok energie k těmto žlázám a dochází k reaktivaci produkce hormonů a harmonizaci celého hormonálního systému.

V případě akutních potíží je dobré cvičit denně, pří mírných potížích postačí 3-4x týdně a za účelem prevence a udržení stavu pak 1x týdně. Některé ženy zaznamenají změny svého stavu již po týdnu cvičení, jiné potřebují 3 - 4 měsíce, toto je velmi individuální.

Komu je hormonální jóga určena?

 • všem ženám po 35. roce věku, kdy se začíná hladina hormonů snižovat
 • ženám, které se potýkají s projevy snižující se hormonální hladiny a nežádoucími příznaky předčasné menopauzy či menopauzy
 • ženám jakéhokoliv věku s nevyrovnanou hormonální hladinou (PMS, bolestivá či nepravidelná menstruace, akné, nadměrné ochlupení, polycystické vaječníky, cysta na vaječníku, hormonální nerovnováha po vysazení antikoncepce, myomy, snížené libido, únava)
 • ženám, které trpí nespecifickými gynekologickými problémy (svědění, výtoky, záněty)
 • ženám, které mají díky hormonální nerovnováze či špatnému prokrvení pánve problémy s početím


Benefity hormonální jógy:

 • eliminuje nepříjemné projevy spojené s hormonální nerovnováhou, jakými jsou: nespavost, deprese, návaly horka, emoční podrážděnost a náladovost, úzkosti, migrény, bušení srdce, únava, zhoršená kvalita vlasů (vypadávání), lámavost nehtů, suchost pokožky, přibírání na váze, urogenitální suchost sliznic, PMS, neplodnost, snížené libido etc. 
 • prevence osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění 
 • léčba polycystických vaječníků 
 • zvyšuje plodnost regulací či zvýšením hormonálních hladin 
 • reguluje a zvyšuje hormonální hladiny v těle 
 • zlepšuje trávení, svalový tonus, flexibilitu 
 • schopnost zvládat stresové situace 
 • zlepšuje celkovou vitalitu, 
 • žena se zkrátka cítí lépe býti ženou 

Kdy hormonální jógu necvičit

během těhotenství, v případě onemocnění kdy je zvýšená hladina estrogenu nežádoucí (rakovina prsu a dělohy podmíněna hormonálně, velké myomy), pokročilá endometrióza, osteoporóza s tendencí ke zlomeninám, krátce po operacích, hyperthyreóza. Rovněž mladé dívky, které začaly menstruovat teprve nedávno, by tuto techniku používat neměly. V případě pochybností prosím konzultujte se svým lékařem.